Podsumowanie #TC18Europe

Dwa tygodnie minęły więc najwyższy czas na krótkie podsumwanie Tableau Conference Europe. Nie będę rozpisywał się nad lokalizacją ani innymi detalami, które można spokojnie znaleźć w internecie.

Abstrahując od wartości merytorycznych - świetnych i inspirujących prezentacji, warsztatów i zajęć praktycznych - największą wartością konferencji są kontakty i ludzie, których można spotkać. Mi udało się zamienić kilka słów z Klausem Schulte - zwyciężcą IronViz, Andym i Eva z MakeoverMonday, Danielem Caroli - kolejnym finalistą IronViz, oraz wieloma osobami z Polski.

Konferencja to również świetna okazja aby wziąć udziałw wydarzeniach pobocznych, takich jak vizathon VizForSocialGood, MakeoverMonday Live, WorkoutWednesday, czy po prostu zdobyć certyfikat.

Nie można zapomnieć również o keynotes, gdzie przemawiał m.in. Garry Kasparov oraz zaprezentowane zostały nadchodzące funkcjonalnosci Tableau.

Podsumowując, konferencja, poza świetną zabawą, to świetne miejsce aby poznać user casey z całego świata oraz spotkać osoby odpowiedzlane za najelepsze wizualizacje na Tableau Public. Mam nadzieję, że za rok widzimy się w Berlinie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Radar Charts w Tableau

SprytneSztuczki#1 - 9 sprytnych funkcji Tableau, które ułatwią Ci życie

Zaawansowane UX/UI w Tableau - Set Actions w praktyce